Art. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018r zmieniającej ustawę pzp oraz o ustawę o zmianie ustawy pzp oraz niektórych innych ustaw – ściąga

0
1363

zmiana ustawy pzp cz. I (pdf)

Ustawa z 20 lipca 2018r zmieniająca ustawę pzp oraz ustawę o zmianie ustawy pzp oraz niektórych innych ustaw jest krótka, ale może powodować problemy przy jej stosowaniu. I nie chodzi tutaj wcale o stopień skomplikowania samych przepisów, ale o fakt, że zmieniana jest również wcześniejsza ustawa o zmianie ustawy. Dodatkowo wprowadzone zostaną dwa odmienne sposoby postępowania zależnie od wartości szacunkowej zamówienia.

Na pewno dla zamawiających nieudzielających zamówień powyżej progu unijnego oraz małych i średnich wykonawców jest to zmiana bardzo „wygodna”. Jednak dla zamawiającego prowadzącego jednocześnie dużą ilość postępowań dla zamówień zarówno poniżej jak i powyżej progu, będzie to sytuacja niekomfortowa. Szybka decyzja jaka treść przepisu jest tą obowiązującą może być kłopotliwa i w efekcie błędna.

Dlatego dzisiaj pierwsza część mojej propozycji ściągi mającej ułatwić poruszanie się po ustawie z 20 lipca 2018r tj. zakres zmieniany art. 1 tej ustawy, czyli zmiany dotyczące ustawy o Prawie zamówień publicznych. Przyznam, że dla mnie jest to uporządkowanie zmian i ma stanowić szybką podpowiedź w trakcie prowadzonych postępowań.

Przydatnej lektury!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here