Czy wadium w formie papierowej jest ważne w postępowaniu powyżej progu unijnego?

0
554

wadium w fomie niepieniężnej (pdf) – do pobrania

W postępowaniach o wartości szacunkowej przekraczającej próg unijny może wystąpić problem jak potraktować wadium złożone w formie niepieniężnej i wystawione w formie papierowej, a nie elektronicznej. Czy zamawiający powinien uznać tak złożone wadium za ważne?

Niestety w chwili obecnej sprzeczne są stanowiska Krajowej Izby Odwoławczej i Urzędu Zamówień Publicznych. Zamawiający powinien więc zachować ostrożność i odpowiednio uwzględnić ten stan w zapisach SIWZ.

W załączonym opracowaniu zestawienie obu stanowisk.

 

Jednocześnie polecam pierwszy eBook na blogopzp:

Kiedy można poprawić omyłki w kosztorysie ofertowym na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych?

 

Przydatnej lektury!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here