Tym razem temat zainspirowany pytaniem, jakie otrzymałam na skrzynkę kontaktową. Pytanie dotyczyło wprawdzie tylko art. 183 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, ale postanowiłam temat rozszerzyć ogólnie na działania podejmowane po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania.
Nie chodzi jednak o kwestię zawarcia umowy czy zwrotu wadium. To czynności oczywiste i nie powinny raczej budzić wątpliwości. Wybierając zagadnienie do dzisiejszego wpisu miałam na myśli problemy związane z podjęciem czynności powrotu do badania i oceny ofert, a więc unieważnieniu czynności wyboru oferty najkorzystniejszej. Oprócz tego poruszyłam też kwestię postępowania w przypadku odwołania, a więc art. 183 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, w tym sytuację gdy odwołanie dotyczy wyboru oferty najkorzystniejszej tylko na jedno z zadań.
Ogólnie rzecz biorąc myślę, że ten temat jest również z gatunku tych, które regularnie przytrafiają się wszystkim zamawiającym. Co do wykonawców, to wiedza ta oznacza po prostu świadomość, czego można się w postępowaniu spodziewać.
Gdyby zaś kogoś interesowało postępowanie zamawiającego po wniesieniu odwołania polecam inny wpis na blogopzp.pl – Odwołanie – schemat czynności od wniesienia do rozprawy:
Przydatnej lektury!