Elektronizacja zamówień publicznych cz. V – Składanie JEDZ przy użyciu środków komunikacji elektronicznej od 18 kwietnia 2018r.

elektronizacja – JEDZ (pdf)

Najwyższa pora zająć się tematem, który będzie dotyczył wykonawców i zamawiających od dnia 18 kwietnia 2018r. tj. składaniem JEDZ przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Jest to pierwszy etap elektronizacji zamówień publicznych.

Załączone opracowanie jest swoistym wstępem do tego tematu i stanowi ogólne omówienie sposobu składania JEDZ przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Skupiłam się w nim przede wszystkim na umiejscowieniu propozycji przedstawionej przez Urząd Zamówień Publicznych w ramach przepisów prawa. Uważam, że zrozumienie źródła sugerowanych rozwiązań w znaczący sposób ułatwia ich stosowanie.

Zdecydowanie temat ten będzie jeszcze przeze mnie poruszany w kolejnych wpisach. Oczywiście opracowanie powstało  m.in. na podstawie materiałów opublikowanych przez Urząd Zamówień Publicznych.

Zapraszam też do lektury wcześniejszych wpisów, w szczególności związanego z datą 18 kwietnia 2018r oznaczającą wprowadzenie obowiązku użycia środków komunikacji elektronicznej dla składania JEDZ, dostępnego pod linkiem:

https://blogopzp.pl/elektronizacja-zamowien-publicznych-cz-ii-terminy-wejscia-w-zycie-i-podstawy-prawne/

 

Przydatnej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *