Elektronizacja zamówień publicznych cz. VI – Składanie JEDZ przy użyciu środków komunikacji elektronicznej a art. 26 ust. 3 pzp (po 18 kwietnia 2018r)

0
757

elektronizacja – JEDZ i art. 26 ust. 3 (pdf)

W dzisiejszym wpisie ciąg dalszy tematyki składania JEDZ przy użyciu środków komunikacji elektronicznej po 18 kwietnia 2018r. Z całą pewnością nadal będą występować problemy z jego ewentualnym uzupełnieniem lub wyjaśnieniem. Z uwagi jednak na zaproponowany przez Urząd Zamówień Publicznych system przesyłania JEDZ przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, mogą pojawić się nowe problemy związane z samym odczytaniem złożonego JEDZ lub złożenia go w nieprawidłowej formie.

Dzisiejszy wpis stanowi odpowiedź na prośbę Czytelniczki o zajęcie stanowiska w tym zakresie. Zawiera próbę odpowiedzi na pytanie, co zamawiający powinien zrobić w poszczególnych sytuacjach. W większości przedstawione propozycje stanowią wyłącznie moją opinię co do postępowania zamawiającego. Może się jednak zdarzyć, że orzecznictwo Krajowej Izby Odwoławczej lub opinie Urzędu Zamówień Publicznych, będą prezentować inny kierunek postępowania w prezentowanych przypadkach.

Oczywiście gdybym jakieś zagadnienie pominęła lub ktoś z Czytelników miałby wątpliwości – jak zawsze zapraszam do kontaktu.

Proponuję również lekturę wcześniejszych publikacji w tym zakresie, a w szczególności:

https://blogopzp.pl/elektronizacja-zamowien-publicznych-cz-v-skladanie-jedz-przy-uzyciu-srodkow-komunikacji-elektronicznej-od-18-kwietnia-2018r/

 

Przydatnej lektury!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here