Elektronizacja zamówień publicznych cz. VII – Forma składanego JEDZ przy użyciu środków komunikacji elektronicznej od dnia 18 kwietnia 2018r

elektronizacja – format danych JEDZ (pdf)

Opublikowane przez Urząd Zamówień Publicznych materiały dotyczące składania JEDZ w formie elektronicznej od 18 kwietnia 2018r., są w mojej ocenie całkiem czytelne i nie powinny raczej stwarzać problemów interpretacyjnych. Dlatego zrezygnowałam z tworzenia dodatkowych opracowań, które w zasadzie musiałyby stanowić powielenie tych opublikowanych na stronie Urzędu Zamówień Publicznych.

W zamieszczonych materiałach znalazłam natomiast jedną kwestię, która w sumie z punktu widzenia praktyka jest dość zaskakująca, a której to w trakcie prowadzonych procedur lepiej nie pominąć. Dotyczy to formatu danych, w jakim ma zostać zapisany JEDZ przed wysłaniem do zamawiającego.

Dzisiejszy wpis stanowi więc krótkie wskazanie problemu i zasad postępowania w tym zakresie wraz z przywołaniem przepisów prawa. Wprawdzie temat został poruszony w materiałach Urzędu Zamówień Publicznych, jednak warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę.

 

Przydatnej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *