Jak złożyć pełnomocnictwo i ofertę w formie elektronicznej? – wyrok KIO 412/19

0
1421

forma oferty i pełnomocnictwa w postępowaniu elektronicznym (pdf) – do pobrania

W dzisiejszym wpisie proponuję lekturę wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z 25 marca 2019r sygn. akt 412/19, który dotyczy sposobu (formy) złożenia pełnomocnictwa i oferty w postępowaniu elektronicznym w przypadku, gdy zostały one wcześniej przygotowane (udzielone) w formie papierowej. Jak należy złożyć pełnomocnictwo zamawiającemu w postępowaniu elektronicznym gdy wykonawca dysponuje pełnomocnictwem wystawionym w formie papierowej? Jak złożyć ofertę w postępowaniu elektronicznym gdy wcześniej została ona przygotowana i podpisana w wersji papierowej? Poza tym w wyroku znajdują się wskazówki jak odczytywać poszczególne podpisy na dokumentach – zdecydowanie warte uwagi!

 

Urząd Zamówień Publicznych wydał opinię prawną „Dopuszczalność „skanu oferty” w postępowaniu o zamówienie publiczne”, która dostępna jest pod linkiem https://www.uzp.gov.pl/aktualnosci/dopuszczalnosc-skanu-oferty-w-postepowaniu-o-zamowienie-publiczne

 

Przedstawiony wyrok jest zgodny z tą opinią, ale proponuję jego lekturę z uwagi na  czytelną analizę podstaw takiego stanowiska i w szczególności – stanowiska na temat formy pełnomocnictwa w postępowaniu elektronicznym o zamówienie publiczne tj. jak złożyć pełnomocnictwo w formie elektronicznej gdy wcześniej zostało wystawione w formie pisemnej.

 

Według mnie stanowisko Krajowej Izby Odwoławczej przede wszystkim pokazuje jak należy „to zrobić”! Dlatego też wyjątkowo przedstawiam całość uzasadnienia zaznaczając najważniejszej fragmenty.

 

A poza tym polecam pierwszy ebook na blogopzp, czyli kiedy można poprawić kosztorys ofertowy na podstawie art. 87 ust. 2 pkt. 3 ustawy pzp:

Kiedy można poprawić omyłki w kosztorysie ofertowym na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych?

 

Przydatnej lektury!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here