Kiedy nie można odrzucić oferty wykonawcy na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7a pzp?

art. 89 ust. 1 pkt 7a pzp

Dzisiejszy wpis opiera się w głównej mierze na orzecznictwie i krótkim wskazaniu – kiedy zamawiający nie może odrzucić oferty wykonawcy na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7a pzp pomimo upływu terminu  związania ofertą.

Przepis art. 89 ust. 1 pkt 7a pzp wydaje się oczywisty i prawdę mówiąc miałam go pominąć w omawianiu poszczególnych przesłanek wykluczenia wykonawcy i odrzucenia oferty. Po sprawdzeniu jednak orzecznictwa wydaje mi się, że ten temat warto poruszyć. Jakie mogą być skutki naruszenia takiego przepisu każdy z uczestników procesu udzielania zamówień publicznych doskonale zdaje sobie sprawę. Jednak czy na pewno nikt nie postępuje według starej linii orzeczniczej dotyczącej nieaktualnych przepisów?

Sprawdźcie sami czy prawidłowo stosujecie art. 89 ust. 1 pkt 7a pzp…

 

Przydatnej lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *