Niedopuszczalność powierzenia realizacji całości zamówienia podwykonawcy – art. 36a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych

0
969

art. 36a ust. 1 pzp (pdf)

Tym razem kontynuacja tematyki z poprzedniego wpisu czyli dalej o art. 36a ustawy Prawo zamówień publicznych. Poprzednio było o zastrzeżeniu części kluczowej do osobistego wykonania wykonawcy, a teraz o niedopuszczalności powierzenia realizacji całości zamówienia podwykonawcy.

Zagadnienie wydaje się dość oczywiste biorąc pod uwagę treść art. 36a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jednak czytając uzasadnienia wnoszonych odwołań przed Krajową Izbę Odwoławczą, wcale takie oczywiste to twierdzenie już się nie wydaje. Warto też zwrócić uwagę na opinię Urzędu Zamówień Publicznych. W mojej ocenie prawidłowe jest stanowisko zawarte w orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej, a nie w opinii Urzędu Zamówień Publicznych. Warto jednak o tej opinii na wszelki wypadek wiedzieć. Chociażby po to, by lepiej przygotować uzasadnienie wykonywanych w postępowaniu czynności i to zarówno przez zamawiających jak i przez wykonawców.

 

Przydatnej lektury!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here