Ogłoszenie o zamówieniu – Porównanie przetargu nieograniczonego i trybu podstawowego wg nowej ustawy Prawo zamówień publicznych

0
2320

ogłoszenie o zamówieniu w przetargu nieograniczonym i w trybie podstawowym (pdf) – do pobrania

Przetarg nieograniczony i tryb podstawowy z całą pewnością będą najczęściej stosowanymi spośród procedur przewidzianych w nowej ustawie Prawo zamówień publicznych z 11 września 2019r. W obu przypadkach konieczne będzie opublikowanie ogłoszenia o zamówieniu.

Biorąc jednak pod uwagę budowę ustawy w początkowym okresie jej stosowania na pewno nastąpi problem z szybkim określeniem całości przepisów regulujących prowadzenie trybu podstawowego. Wynika to z odesłania przewidzianego w art. 266 nowej ustawy Prawo zamówień publicznych.

Dlatego dzisiaj proponuję pierwsze opracowanie z nowym sposobem analizy ustawy tj. przez porównanie obu procedur ze wskazaniem przepisów przewidzianych dla przetargu nieograniczonego i trybu podstawowego – na początek publikacja ogłoszenia o zamówieniu.  Myślę, że taki sposób pozwoli łatwiej sobie przyswoić czynności do wykonania dla każdej z tych procedur.

Przydatnej lektury!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here