Szacowanie wartości przedmiotu zamówienia cz. III Zamówienia współfinansowane ze środków unijnych

0
1183

szacowanie wartości przy projektach unijnych (pdf)

W dzisiejszym wpisie kolejna ściąga dotycząca szacowania wartości przedmiotu zamówienia. Tym razem jednak poświęcona w całości zamówieniom współfinansowanym ze środków unijnych tj. realizowanych w ramach projektów unijnych.

Ściąga oparta jest na opinii Urzędu Zamówień Publicznych, przytacza fragmenty tej opinii oraz wskazuje na co powinno się zwrócić uwagę. Starałam się opracować ją w taki sposób, aby powstał krótki schemat postępowania zamawiającego wraz z przywołaniem fragmentów opinii Urzędu Zamówień Publicznych. Jak można się domyślić fragmenty opinii Urzędu Zamówień Publicznych są wykorzystywane przez zamawiających jako uzasadnienie prawidłowości postępowania. Jako takie są też uznawane w trakcie kontroli przeprowadzonych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego.

Dzisiejszy wpis nie zawiera omówienia zasad ogólnych dotyczących określenia czy mamy do czynienia z jednym zamówieniem. Opracowania na ten temat zostały już opublikowane na blogopzp i są dostępne pod adresami:

https://blogopzp.pl/szacowanie-wartosci-przedmiotu-zamowienia-cz-i/

https://blogopzp.pl/szacowanie-wartosci-przedmiotu-zamowienia-cz-ii-kiedy-roboty-budowlane-sa-jednym-zamowieniem/

Szacowanie wartości przedmiotu zamówienia jest bardzo istotnym elementem każdej procedury i dotyczy to również zamówień realizowanych w ramach projektów unijnych. Natomiast zagadnienie to nie składa się wyłącznie z samego określenia ewentualnego kosztu realizacji danego zamówienia. Przede wszystkim wymaga ono określenia czy wartość danego zamówienia nie powinna zostać zsumowana z wartością innego zamówienia, a także w jakim okresie powinna być wartość danych zamówień szacowana. Te elementy w zasadzie są kluczem do dokonania prawidłowego szacowania wartości przedmiotu zamówienia.

Nie przedłużając dalej zbytecznym wstępem zapraszam do zapoznania się z dzisiejszą publikacją.

 

Przydatnej lektury!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here