Zamówienia mieszane ze względu na właściwość przepisów – art. 5d i art. 5f ustawy pzp

0
1115

art. 5d i art. 5f pzp (pdf)

Dzisiejszy wpis jest trzecią częścią zapowiadanej serii o zamówieniach mieszanych. Tym razem zamówienia mieszane ze względu na właściwość przepisów regulujących udzielenie danego zamówienia tj. art. 5d i art. 5f ustawy pzp.

Częstotliwość udzielania takich zamówień mieszanych zależy od specyfiki danego zamawiającego. Jako przykład można podać robotę budowlaną, która częściowo będzie regulowana przez przepisy właściwe dla zamówień z dziedziny obronności i bezpieczeństwa, a częściowo będzie to zamówienie udzielane na zasadach ogólnych. Podobnie może wystąpić zamówienie mieszane, które będzie częściowo wyłączone spod stosowania przepisów ustawy na podstawie art. 4 ustawy pzp, ale w pewnym zakresie będzie jednak pod reżimem przepisów ogólnych ustawy pzp. W takich przypadkach newralgicznym elementem jest określenie właściwych przepisów, według których powinno zostać udzielone zamówienie mieszane. Naruszenie tych przepisów może narazić zamawiającego na konsekwencje w zakresie naruszenia dyscypliny finansów publicznych.

Załączone do wpisu opracowanie powinno być szczególnie przydatne dla zamawiających, którzy często mają takie zamówienia mieszane. Dla pozostałych zamawiających jest to raczej zwrócenie uwagi, że taki przepis obowiązuje i powinien być brany pod uwagę przy przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zdecydowanie częściej u większości zamawiających występuje konieczność stosowania art. 5c ustawy pzp, a więc regulującego postępowanie dotyczące zamówień mieszanych ze względu na rodzaj zamówienia. Link do tego opracowania znajduje się pod tym adresem:

http://blogopzp.pl/zamowienia-rodzajowo-mieszane-art-5c-ustawy-pzp/

Bez względu jednak na częstotliwość występowania takich postępowań, zachęcam do skorzystania z załączonej ściągi i analizy art. 5d i art. 5f ustawy pzp, tak aby zamówienia mieszane ze względu na właściwość przepisów oraz te przepisy nie okazały się zaskoczeniem dopiero na etapie kontroli.

 

Przydatnej lektury!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here